Yeni Kredi Kartı Düzenlemesi Uygulamaya Başlandı

Kredi kartı ile yapılan alışverişler artık eskisi gibi olmayacak. Yeni kredi kartı düzenlemesi 01.02.2014 tarihinden itibaren uygulamaya geçildi. Bundan sonraki süreçte tüketiciler artık 12 ay süren taksitlendirme yapamayacaklar. Bu tarihten itibaren tüketici cep telefonu almak için mağazaya gittiğinde kredi kartı üzerinden hiçbir taksitlendirmeden yararlanamayacak. Yeni düzenlemeyle birlikte artık cep telefonları ve diğer telekomünikasyon sınıfına giren ürünler peşin para veya taksitsiz olarak alınacak.

kredi karti

Yeni Kredi Kartı Düzenlemesi Uygulamaya Başlandı

Kredi kartı ile yapılacak alışverişlerde bundan sonra dikkat edeceğiniz durumda sadece cep telefonu satışlarında değil. Aynı düzenleme gibi olmasa yine sınırlandırılmış bir düzenleme bilgisayar satışları içinde geçerli, bundan sonraki bilgisayar satışları 12 taksit seçeneği yerine 9 taksit seçeneği ile satışa sürülecek.

Mağazaların yanı sıra günün erken saatlerinde birçok online alışveriş siteleri de yeni düzenlemeye girdi. Bazı online alışveriş siteleri cep telefonu kategorilerinde “1 Şubat 2014 tarihi itibarıyla cep telefonu kategorisinde taksit seçeneği kaldırıldığı” hakkında bilgilendirme yapmayı ihmal etmedi.

1 Şubat 2014 tarihi ile birlikte yeni bir ödeme dönemin başladığı kredi kartlı alışverişte, bakalım bundan sonraki süreç tüketiciler için nasıl işleyecek.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status