3 Boyutlu Yazıcılar Artık Türkiye’de

Son zamanların en çok konuşulan teknolojilerinden biri olan 3 boyutlu yazıcıların Türkiye’deki ilk ve tek konsept mağazası 3Dörtgen geçtiğimiz ay Üsküdar Çamlıca’da açıldı.

3 Boyutlu Yazıcılar Artık Türkiye’de

3Dortgen-10

3 Boyutlu Yazıcılardan Örnek Çalışmalar

Bilgisayar üzerinde tasarlanmış veya 3 boyutlu olarak taranmış modelleri,  birçok farklı malzeme kullanarak hızlı ve ekstra bir kalıp ya da fikstüre ihtiyaç duymadan üreten 3 boyutlu yazıcılar sayesinde isteyen herkes evinde istediği objeyi üretip kullanabilecek. Bu teknolojinin Türkiye’deki ilk temsilcilerinden 3Dörtgen, 14 farklı 3 boyutlu yazıcı modelini online ve yerleşik mağazasında satışa sundu.

3 boyutlu yazıcı satışı dışında 3 boyutlu baskı, tarama ve atölye hizmeti de veren mağazanın bünyesinde aynı zamanda bir de kafe bulunuyor. Konsept olarak dünya çapında sayılı 3D yazıcı mağazalarından biri olan 3Dörtgen’in kurucusu Furkan Bakır, 3 boyutlu yazıcıların çok yakın gelecekte evlerin vazgeçilmez küçük ev aletlerinden biri olacağını söyledi. 3Dörtgen, teknolojiye meraklı ve yaratıcı gençleri de arkasına alarak 3 boyutlu yazıcı dünyası ile ilgili Türkiye’de bilinirlik yaratmayı hedefliyor ve bu süreçte meraklılara 3D yazıcı eğitimleri düzenleniyor. Sonuncusu geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen 3D yazıcı eğitimlerinde katılımcılara 3D yazıcılarla ilgili teknik bilgilerin yanı sıra, modelleme, 3D üretim teknikleri ve 3D yazıcı kullanımı ile ilgili yaklaşık 4 saat süren bir eğitim verildi.

3Dortgen-9

3 Boyutlu Yazıcılardan Örnek Çalışmalar

Şüphesiz 2014 yılının en çok merak edilen teknoloji cihazlarından birisi olan 3 boyutlu yazıcılar hakkında sizlerde daha detaylı bilgi almak istiyorsanız, Türkiye’de ilk ve tek konsept mağazası olan 3Dörtgen’i Üsküdar Çamlıca’da ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

  1. Aykut 6 sene önce

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status