300GB Depolama Kapasitesine Sahip Disk Tanıtıldı

Günümüzde USB bellek aygıtların popüler olmasıyla birlikte hemen hemen az ihtiyaç duyduğumuz veri depolama aygıtları CD ve DVD disklerine yeni bir format daha geliyor. Japon teknoloji devleri Sony ve Panasonic ortak çalışma sonucu elde ettikleri yeni disk formatı Archival Disc’in duyurusunu yaptılar.

300GB Depolama Kapasitesine Sahip Disk Tanıtıldı

Archival Disc

Archival Disc

CD, DVD ve Blu-Ray disk formatlarından sonra karşımıza çıkan yeni disk formatı Archival Disc’in depolama kapasitesi ise dudak uçuklatıyor. 2015 yılının Mayıs ayında satışa sürülecek olan Archival Disc, 300GB depolama kapasitesine sahip olmasının yanı sıra suya ve toza dayanaklı bir katmanı olacak. Önümüzdeki yıl satışa sürülecek olan yeni nesil optik disk 300GB depolama kapasitesiyle sınırlı kalmayarak 500GB ve 1TB kapasitelerine sahip disklerinde satışa çıkacağı belirtiliyor.

4K çözünürlüğe sahip teknolojik aletlerin yavaş yavaş çoğaldığı şu dönemde, 4K filmler için gerekli disk teknolojisi Sony ve Panasonic işbirliği ile karşımıza Arşiv Disk olarak çıkmış oldu. Yüksek depolama kapasitesine sahip olacak olan yeni nesil teknoloji ürünü disklerin fiyatı ise merakla bekleniyor.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status