ABD’den iPhone ve iPad Kullanıcılarına Uyarı

ABD’den iPhone ve iPad kullanıcılarına uyarı yapıldı. Son zamanlarda artış sağlayan siber saldırıların ardından bu sefer de teknolojinin önde gelen firmalarından Apple’ın başı zararlı yazılımla dertte. Ulusal Siber Güvenlik ve İletişim Entegrasyonu Merkezi ve ABD Bilgisayar Acil Hazırlık Takımı tarafından yayınlanan bildiride Apple’ın iPhone ve iPad ürünlerini kullanan kullanıcıların “Maskeli Atak” olarak adlandırılan açığa dikkat etmeleri konusunda uyarıda bulundu.

Maskeli Atak

Maskeli Atak

ABD hükümetinden önce bu uyarı FireEye firması tarafından ortaya atılmış ve Masque Attack yani Maskeli Atak olarak adlandırılan açık sayesinde art niyetli kişiler Apple cihazlarının içerisine sızıyor ve kullanıcıların bilgilerine sahip oluyor. iPhone ve iPad cihazlar üzerinde yaşanan bu açık bir süre önce yaşanan iCloud saldırısını akıllara getiriyor. Acaba korsanlar bu açık sayesinde mi? Ünlülerin çıplak resimlerine ulaştılar demen olunmuyor.

ABD hükümeti tarafından yapılan açıklama da kullanıcıların kesinlikle bilinmeyen kaynaklardan uygulama yüklenmemeleri konusunda uyarıda bulunuyor. Ayrıca güvenlik şirketleri de son zamanlarda artan siber saldırı olaylarına karşı Apple kullanıcılarının dikkatli olmaları konusunda uyarı bulundu. Bakalım bu açıklamalar karşısında Apple’ın tepkisi ne olacak?

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status