Acer’ın Yeni CEO’su Belli Oldu

Kasım ayı içerisinde yakından tanıdığımız bilgisayar ve donanım üreticilerinden Acer’da şok bir istifa haberi gelmişti. Şirketin CEO ve Yönetim Kurulu Başkanı görevini yürüten JT Wang görevinden istifa ettiğini sizlere “Acer’da Şok istifa” konu başlıklı yazımızla duyurmuştuk.

Acer’ın Yeni CEO’su Belli Oldu

Tayvanlı bilgisayar üreticisinin boşalan koltuğuna Stan Shih geçmesi beklenirken sürpriz bir şekilde Jason Chen’in 1 Ocak 2014 tarihinden itibaren Kurumsal Başkan ve CEO olarak atanacağı açıklandı.

Acer CEO Jason Chen

Acer CEO Jason Chen

Acer Yönetim Kurulu Başkanı Stan Shih, yeni CEO hakkında şu ifadelere yer verdi; “Jason yöneticilik deneyimi ve kanıtlanmış icra kabiliyetiyle çok başarılı bir yönetici. Yenilikçi fikirleri ve uluslararası bakış açısıyla Acer’ın dönüşümü sırasında liderlik yapmak için ideal bir yönetici. Acer’ın geleceği için strateji ve gelişim konularındaki fikir birliğimize o da katılmaktadır.”

Jason Chen Kimdir

1961 doğumlu olan Chen, Tayvan Ulusal Cheng Kung Üniversitesinde İletişim ve Ulaştırma Yönetimi üzerine yoğunlaştığı İşletme Yönetimi Bölümünden lisans derecesini almış ve aynı zamanda başarılı bir mezun olarak üniversitenin Kuzey Amerika Mezunlar Derneği tarafından onurlandırılmıştır. Chen, MBA derecesini ABD’deki Missouri Üniversitesinden almıştır ve IT sektöründe iyi tanınan bir isimdir.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status