Age of Empires Online Kapandı

Strateji oyun severlerin büyük bir zevkle oynadığı çevrim içi strateji oyunu Age of Empires Online kapandı. Microsoft’un oyun bölümü tarafından ilk olarak 1997 yılında oyun dünyasına ayak basan gerçek zamanlı strateji oyunu Age of Empires, günümüze kadar farklı sürümler ile varlığını sürdürmeyi başardı. Ancak aynı şeyi Age of Empires Online için söyleyemeyeceğiz. Microsoft, 2010 yılında strateji türündeki ilk oyunu online olarak oyun severlere tanıtması ve 2011 yılında da oyun severlerin beğenisine sunduğu Age of Empires Online bugün maalesef kapandı.

Age of Empires Online

Age of Empires Online

Microsoft’un Age of Empires Online kapatma sebebi ise söylentilere göre oyun ücretsiz olarak oynanmasının ve zaman şartlarına göre oyun içerisindeki maliyetin artması sebebiyle kapatıldığı söylenmektedir. Microsoft ise kapatma kararı olarak hiç bir şey gerekçe göstermeyerek bugüne kadar Age of Empires Online oyununda yaşananları kullanıcılarına paylaşarak veda etti. Dünden bugüne kadar Age of Empires Online içerisinde 500 milyon tekil görev yapıldığı, 13 milyonun üzerinde ise çoklu görev yapıldığı, 2 milyon arena savaşı gerçekleştiği ve 2 milyar EP kazanıldığını oyuncular ile paylaştı.

Age of Empires Online Oyunu

Age of Empires Online Oyunu

An itibariyle kapatılan Age of Empires Online için oyuncular hayli bir üzgün oldukları tahmin edebiliyoruz. Fakat resmi bir şekilde kapatılan Microsoft tarafından kapatılan oyun için ise yetkililer oyuncularına özür dileyerek bugüne kadar destekçi oldukları için teşekkür ederek veda ettiler. Radikal bir karar ile kapatılan Age of Empires Online oyuncularının geleceği ise şimdiden yabancı oyun mecraları tarafından tartışılıyor. Bu üzücü olayın ardından bakalım Microsoft yeni bir Age of Empires oyunu ile oyun severlerin karşısına çıkacak mı?

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status