Akıllı Telefon Pazarının Üçüncüsü Belli Oldu

Günlük yaşantımızda yanımızdan ayırmadığımız akıllı telefon pazarındaki büyüme ile bu pazarında lideri ve ardındakiler belli olmaya başlıyor. Akıllı telefon pazarının üçüncüsü belli oldu. Çin merkezli Huawei akıllı telefon pazarındaki yerini resmi olarak kendi ağzından ilan etti.

Huawei Mobil 3

Akıllı Telefon Pazarının Üçüncüsü

Akıllı telefon pazarındaki Samsung ve Apple üstünlüğünde bulunan pazar payına dahil olan Huawei, üçüncülüğünü resmi bir şekilde doğruladı. Strategy Analytics tarafından yapılan son araştırmada Huawei ile Lenovo’nın Samsung ve Apple’ın ardından akıllı telefon sektöründe en iyi ikili olduğunu belirtmişti.

Mobil Pazar

Mobil Pazar

Bu araştırmanın ardından Huawei sektörde üçüncülüğünü resmi ağızdan ilk defa duyurmuş oldu. Çin’in büyüyen akıllı telefon üreticisi Huawei’nin bu başarısına sebep olan model ise 4 milyon adet satılan Ascend P6 cihazın olduğu gösteriliyor. Ascend P6 modeli ile Huawei, ayrıca EISA’dan yılın en iyi tüketiciye uygun telefon ödülünü de almayı başarmıştı.

Akıllı telefon pazarında üçüncü sırada yer alan Huawei, bakalım arkasındaki Lenova’nın yanı sıra listenin üst sırasında yer alan Samsung ve Apple ile mobil pazarda nasıl bir faktör sergileyecek.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status