Akıllı Telefonların Geleceği

Akıllı Telefonların Geleceği

Günümüzde teknolojinin ilerlemesi, bu artık her şeyin bitmiş olacağı değil. Hatta daha iyisini yapmaya doğru yol katettiğini tahmin edebiliyorsunuzdur. Son zamanlarda sürekli kendilerini geliştirmekte olan teknoloji devleri artık alışılmışın dışına çıkararak kendi dallarında daha iyisini yapmaya odaklandıkları aşikar.

smartphonelar

Günümüzdeki Akıllı Telefonlar

Bunlardan bir tanesi Samsung, ilk akıllı telefonlarını hatırlarsak birçok kişinin bu telefonlara bakıp bugün Galaxy S4 ve Note 3 gibi akıllı telefonların Samsung tarafından yapılacağını inanmazdı. İnanmak istemeyenlerden bir tanesi bendim. Çünkü ülkemizde Nokia model telefonların yeri bambaşkaydı.

Nokia global alanda cep telefonu üzerine koca bir devdi. Fakat bu dev büyümek yerine uyumaya geçince, artık yerine yeni devlerin gelmesi an meselesi oldu. Nokia bindiği dalı kesince artık Samsung dünya pazarında koca bir akıllı telefon üreticisi olması kaçınılmaz.

ericsson-R380

İlk Dokunmatik Telefon

Ama işte dedim ya bindiğiniz dalda durmaya başaramazsanız sizden sonrakiler bindiğiniz dalı keser. Bugün Samsung her teknolojinin altından çıkabilirken, Nokia ise çok güvendiği pazardaki mobil üretimini, yazılım devi Microsoft’ta satmak zorunda kaldı.

Eğer akıllı telefonların geleceğini tahmin etmek için uğraşmaya çalışıyorsanız bence hiç uğraşmayın. Sadece 2000’li yıllara dönüp, o yılların cep telefonlarını biraz inceleyip günümüzdeki akıllı telefonlarla göz göze getirin ve aklınızdan geçenleri yazın.

Günümüzde bulunan akıllı telefonların babası olarak nitelendirebileceğimiz zamanın dokunmatik telefonlardan birisi olan Ericsson R380 Smartphone sizlerle. Aşağıdaki görseli göz önünde bulundurursak günümüzdeki akıllı telefonların da nasıl değişime uğrayacağını görmüş olacağız.

ericsson-R380-smartphone

Ericsson R380 Smartphone

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status