Amazon’dan USB Bellek Boyutunda TV Cihazı

İnternet üzerinden alışverişin uğrak noktası olan ve dünyanın en büyük e-ticaret devi olarak gösterilen Amazon’dan USB bellek boyutunda TV cihazı duyuruldu. Şirketin Fire TV Stick adını verdiği cihaz, internet bağlantısı sayesinde standart bir televizyonu akıllı televizyon yapıyor. Fire TV Stick ile televizyon seyretmekten oyun oynamaya hatta internet ihtiyacı bilene gidermek mümkün hale geliyor.

HDMI bağlantı üzerinden televizyona takılan Fire TV Stick, ABD’de hizmet veren ESPN, YouTube, Hulu Plus, Pandora, Blomberg TV, NBA, Netflix, Crackle, PBS Kids ve Prime Instant Video gibi servisleri destekliyor. Bunun yanı sıra oyun desteği de sunan cihaz, uygulamalar yardımı ile TV üzerinden oyun bile oynatabiliyor.

Fire TV Stick

Fire TV Stick

Hali hazırda piyasada yer alan Google’ın Chromecast cihazına rakip olarak lanse edilen Fire TV Stick, çift çekirdek işlemci, 1 GB RAM ve 8 GB depolama kapasitesi ile rakibinden 4 kat daha fazla bellek ve 2 kat daha fazla RAM bulundurduğu belirtiliyor. Amazon Prime üyelerine özel 29 Eylül tarihine kadar 19 dolardan satılacak olan Fire TV Stick, bu tarihten itibaren 39 dolardan ABD’de satışa sunulacak.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status