Amazon’dan Yeni Bulut Depolama Servisi

Dünyanın en yaygın ve ilk alışveriş sitelerinden birisi olan Amazon’dan yeni bulut depolama servisi hizmete girdi. Online alışveriş sitesinin yanı sıra teknoloji odaklı cihazlar üzerinde de çalışmalar sürdüren şirket son olarak üç boyutlu ekrana sahip Fire Phone akıllı telefonu ile karşımıza çıkmıştı. Ayrıca hali hazırda online alışveriş mağazasında satılmakta olan birde Kindle Fire markaya sahip tablet bilgisayarı da bulunan Amazon, son olarak yeni bulut depolama servisi Zocalo’yu duyurdu.

Amazon Zocalo

Amazon Zocalo

Amazon’nun yeni bulut depolama servisi Zocalo, kullanıcıların internet üzerinden akıllı telefon, bilgisayar ve tabletleri aracılığıyla verilerine ulaşarak başka kullanıcılarla paylaşabilmesine imkan sağlayacak. Amazon’un bu yeni servisinden yararlanabilmek için ise aylık 5 dolar ödeme yaparak 200 GB depolama alanına sahip olunuyor. Bunun yanı sıra Amazon WorkSpaces kullanıcılarına özel olarak sunulan 50 GB’lık ücretsiz depolama alanı kullanan şirketlerde aylık 2 dolar ödeyerek yeni bulut servisinden yararlanabilecek.

Amazon Zocalo Responsive

Amazon Zocalo Responsive

Hali hazırda kullanımda olan WorkSpaces servisi ile şirketlerin büyük ilgilisini çekmekte olan Amazon, Zocalo‘yu tanıtılmasının altında ise herkesimin kullanabileceği bir bulut depolama servisi oluşturarak bulut alanında da lider olmanın hesaplarını yapıyor. Bakalım Amazon yeni bulut depolama servisi Zocalo ile global alanda popüler olabilecek mi?

Amazon Zocalo Tanıtım Videosu

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status