Amazon’un Akıllı Telefonu Yakında Geliyor

Online alışveriş platformun duayeni olarak adlandırılan e-ticaret sitesi Amazon Haziran ayında bir akıllı telefon duyurusu yapması bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde merakla beklenen akıllı telefonun ilk prototipleri San Francisco ve Seattle’da düzenlediği etkinliklerle yazılımcılara gösterdiği iddia ediliyor. Eğer bu iddialar doğru çıkarsa uzun zamandır dedikodusu yapılan Amazon’un akıllı telefonu yakında geliyor.

Amazon Kurucu & CEO Jeff Bezos

Amazon Kurucu & CEO Jeff Bezos

Ayrıca e-ticaret devinin tanıtacağı akıllı telefonun bir özelliği ise tüketicinin dikkatini çekeceğe benziyor. Bu özellik ise gözlüğe ihtiyaç duymadan 3D içerikleri görme imkanı sunacağı söyleniyor. Bu gözlüksüz 3D teknolojisinden yararlanabilmek için Amazon, akıllı telefonun ön yüzüne dört adet kamera yerleştireceği belirtiliyor.

The Wall Street Journal’da yayınlanan habere göre Amazon’un yıllardır mobil cihazlar üzerinde çalıştığı haberlerinin sonuna geldiğini hali hazırda bir akıllı telefona sahip olunduğu tahmin ediliyor. Muhtemel olarak Haziran ayı içerisinde tanıtılması beklenen akıllı telefonun satışı ilse Eylül ayı içerisinde yapılacağı söyleniyor. Ortaya çıkan bu iddiaların doğruluk payı ise çok yüksek olduğunu sizlere belirtebiliriz. Çünkü Amazon, 2011 yılı içerisinde faaliyete soktuğu Amazon Appstore içerisinde 200 bin uygulama yer alıyor.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status