Android 4.3’ün Tanıtımı Yapıldı

Mobil platformun dünya genelinde büyük bir paya (ülkelere göre %60 ve 80) sahip olan Google’ın mobil işletim sistemi Android 4.3’ün tanıtımı yapıldı. San Francisco’da gerçekleşen etkinlikte Nexus 7‘nin ve Android 4.3‘ün tanıtımı yer aldı.

Android 4.3, Jelly Bean ile Gelenler Özellikler

Android 4.3, Jelly Bean ile Gelenler Özellikler

Andorid’in yeni sürümü görücüğe çıkmasının ardından gözler Jelly Bean sürümüne çevrildi. Android 4.2.2’ye göz atılınca arada pek fark olmadığı sadece yaşanan hataların giderilmesi ve düzeltilmesi dikkatleri çekiyor. Android 4.3‘ün ardından Google büyük ihtimal ile bir sonraki Andorid sürümü ile bombaları patlatacağa benziyor.

Android 4.3, Jelly Bean ile Gelenler

Ses

Geliştirilmiş ses düzeyi ile Nexus 7 ve diğer Nexus modellerle film keyfi.

Numara Tanımlama

Arama ekranındaki numaralara dokunarak otomatik olarak rehberdeki telefon numaralarını ve isimleri önerme. Uygulamayı kullanabilmek için telefon uygulaması ayarları “Arama tuşları otomatik tamamlama” aktif etmek.

Grafik

OpenGL ES 3.0 desteği ile yüksek performanslı grafikler elde etme. Wireless Display özelliği ile kablosuz olarak Nexus 7 ve Nexus 10 üzerinden görüntü aktarma özelliği.

Yeni Dil Desteği

Android ilave olarak Afrikaans, Amharca, Hintçe, Svahili, ve Zulu dil desteği. Son olarak İbranice, Arapça için sağdan sola yazma desteği geldi.

Klavye

WhatsApp benzeri uygulama üzerinden yazılan metinler algoritma metin girişi ile daha kolay hale geliyor. Gamepad düğmeleri ve joystick için daha hassas.

Konum

Kablosuz ağ üzerinden konum testi.

Bluetooth Smart desteği ile daha düşük enerji.

Bluetooth AVRCP 1.3 desteği ile kablosuz olarak aktarılan şarkı isimleri  ekranda gösterilmesi.

Ayarlar

Uygulamalar sekmesini engelleyebilme.

Sistem İyileştirmeleri

Üçüncü kişiler için kısıtlı profil oluşturma, sınırlı erişime sahip tablet moduna sokma.

Kilit ekranındaki iyileştirme ile daha hızlı kullanıcı değiştirme.

Daha gelişmiş DayDream özelliği albümler arasında gezinme.

Android 4.3 ile gelen özellikler bunlar. Öncelikle Nexus modelleri güncelleştirmeyi kısa sürede kullanabilir olurken, Samsung  Galaxy S4 ve HTC One Google Edition için Android 4.3 biraz zaman alacak.

Yorumlar

  1. Kara 6 sene önce

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status