Android 4.4.3 KitKat Güncellemesi İle Neler Geliyor?

Android 4.4.3 KitKat Güncellemesi İle Neler Geliyor?

Son zamanlarda güncellemeler üzerinde köklü çalışmalar yapan Google şirketi Android için arayüzü değiştiren yeni güncellemesini kullanıcılarına dağıtmaya başladı. Bu güncelleme şu ana kadar Google Nexus 5 haricinde hiçbir platformda görülmedi. Yeni güncelleme ile birlikte Moto E, Moto G, Moto x ve Samsung Galaxy S4 Google Play Edition tarzı akıllı telefonların yanında Nexus 10 ve Nexus 7 gibi tablet bilgisayarlar da bu yeni güncelleme ile buluşacak. Peki, bu yeni güncelleme ile birlikte kullanıcıları neler bekliyor?

Android 4.4.3 KitKat

Android 4.4.3 KitKat

İşletim Sistemi Hataları Tamamen Düzeltilmiş

Bu güncellemenin yayınlanmasındaki asıl amaç hiç kuşkusuz daha standart ve stabil bir telefon kullanımını sağlamak. Bu amaca yönelik geçmiş güncellemelerde bulunan problemleri gideren şirket, bu alanda oldukça başarılı olmuş gibi gözüküyor.

Pil Ömrü Uzatılmış

Güncellemenin kullanıcıları en çok sevindiren yanı hiç kuşkusuz pil ömrü için yapılan geliştirmeler. Akıllı telefon kullanıcıların en büyük problemi olan hızlı pil tükenmesi durumu, yapılan bu güncelleme ile bir nebze olsun giderilmiş. Bu sorun en çok kamerayı yoğun olarak kişilerde görülmekte. Özellikle Qualcomm işlemciye sahip bir cihaz kullanılıyorsa bu problem daha da sıkıntı yapmakta.

Yeni Telefon Uygulaması

Yapılan güncelleme ile artık kullanıcılara yeni telefon uygulaması sunulmakta. Bu uygulamanın tasarımı ise beyaz zemin üzerine mavi renklerin işlenmesiyle oluşturulmuş. Bu yeni görünüm oldukça hoş ve şık.

Kişiler Uygulaması

Aslına bakılırsa daha önceki uygulama çok fazla değiştirilmemiş. Sadece daha önce fotoğrafa sahip olmayan kişilerin yerine konulan gri şekillerin yerine bu sefer daha renkli seçenekler eklenmiş. Bu sayede telefon daha dinamik bir hava kazanmış.

Diğer Yenilikleri

Belli başlı yenilikleri yukarıdaki başlıklarda sıraladık. Bunların yanında Google’ın kullanıcılarına ne gibi yenilikler getireceği ise henüz tam olarak bilinmemekte. Bilinen yeniliklere baktığımızda aslında Android 4.4.3 güncellemesinin kullanıcılara pek fazla yenilik vaat etmediğini söylemek yanlış olmaz.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status