Android İçin Hızlı İnternet Tarayıcısı: TABLY

Android cihaz kullanıcıları istediği uygulamalara anında Play Store’dan ulaşabiliyorken en çok indirilen uygulamalardan birisi de tarayıcı uygulamaları. Google Play Store bunu biliyor olacakki mağazada istemediğiniz kadar tarayıcıyı bulabilmektesiniz. Bilindik tarayıcıların özellikleri bazen kullanıcıları tatmin edememektedir. Tabi her kullanıcının tarayıcıdan beklediği özellik birbirini tutmuyor ve kimisine kullanışlı gelen tarayıcı kimisi için kullanımı gayet yorucu olabiliyor. Bu sebeple üreticiler de bunun farkında olacak ki farklı özelliklerde yüzlerce uygulama Android telefon veya tabletleri için Google Play Store’da yer alıyor.

Android İçin Hızlı İnternet Tarayıcısı: TABLY

Yapılan bir araştırma insanların tarayıcıdan beklediği özelliklerin ülkelere göre değiştiğini söylemekte. Bu yüzden de bir milleti tarayıcı konusunda tatmin etmek istiyorsan yerli yapım bir tarayıcı uygulaması oluşturmak şart gibi görünüyor. Bu sebeple sizlere bugün yerli yapım tarayıcımız Tably’i inceleyeceğiz. Tably uygulaması çok eski bir geçmişe sahip değil, kullanıcılar yeni yeni uygulamayla tanıştırılıyor. Yerli yapımı olan bu tarayıcı Play Store’da kullanıcılara sunulan ilk yerli yapım tarayıcı olma özelliğini taşıyor.  Tably uygulamasının üreticileri CNT Interactive Haberleşme şirketidir. Bu şirket tarafından geliştirilen Tably Browser, kullanıcılarına sunduğu seçeneklerin bolluğuyla ülkemiz hariç bütün dünyada ses getirecek gibi görünüyor. Peki uygulama ne gibi özellikler taşıyor ve kullanıcılarına sağladığı ayrıcalıklar nelerdir?

Tably Browser Mobil

Tably Browser Mobil Yerli Tarayıcı

Tably tarayıcı uygulaması en eski Android 2.2 sürümlerinde ve 2.2’den sonra çıkan bütün yeni sürümlerde desteklenebiliyor. Boyutu 3.8 Mb olan tarayıcı cihazınızda pekte fazla yer kaplamaya niyetli değil. Uygulama indirildekten hemen sonra cihazlarda Tably Browser adıyla karşımıza çıkıyor. Tarayıcı kullanıma ilk başlandığında ise tarayıcı kullanım özelliklerini gösteren slaytlar karşımıza çıkıyor. Bu slaytları hemen atlayabilirsiniz çünkü önemli bir sorunla veya bilmediğiniz bir durumla karşılaştığınızda bu slaytlara tekrar ayarlar menüsünden ulaşabilmektesiniz. Yerli yapımı olan Tably kullanıcısına kısa sürede cevap verme konusunda sektörde yeni olduğu için sanırım bilinen uygulamalar kadar hızlı değil. Fakat bu dediğim Tably uygulamasının yavaş olduğu anlamına gelmiyor, tarayıcı kullanıcısına oldukça hızlı cevap verebiliyor. Umarız bu hızı gün geçtikçe daha da artırabilirler ve bütün dünyanın tercih edilen tarayıcılarından birisi haline gelebilirler.

Android için yerli mobil internet tarayıcısı Tably Browser uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status