Android İşletim Sistemi Nedir Tablet Nasıl Korunur

Android İşletim Sistemi Nedir Tablet Nasıl Korunur

Android işletim sistemleri Linux tabanlı açık kaynaklı bir mobil işletim sistemidir. Android Markette 700000 aşkın uygulama bulunmaktadır. Açık kaynaklı bir yazılım olduğundan Android sistem tabanı hakkında bilgisi olan herkes Google Play markette uygulama yazabilir. Bu nedenle markette bulunan uygulamaların tümü güvenilir olmayabilir. İndirilen uygulamalar içerisinde virüs, spam gibi son kullanıcıların göremediği fakat cihazı etkileyen programlar bulunmaktadır.

Android İşletim Sistemi Nedir? Tablet Nasıl Korunur

Android İşletim Sistemi Nedir? Tablet Nasıl Korunur

Tablet Nasıl Korunur

Maalesef çocuk kullanıcılarımız gerek tabletler hakkında gerekse Android işletim sistemi hakkında çok fazla bilgiye sahip değil!
Öncelikle bu yüzden tüm kullanıcıların antivirüs programı kullanmasını tavsiye ediyoruz. Google Play Store’ daki arama kısmına antivirüs yazılarak ücretli veya ücretsiz antivirüs programlarından birini indirerek cihazınızı koruma altına alabilirsiniz.

Android İşletim Sisteminde En Sık Karşılanan Hatalar

Servisimize gelen tabletlerin %70’i işletim sistemi sorunu ile gelmektedir. İndirilen uygulamalardan dolayı cihazda sıkça rastladığımız ve işletim sistemini geri yükleme ile çözdüğümüz sorunlar;

1-Tabletlerin ağır çalışması
2-
Tabletlerin donarak çalışması
3-
Dokunmatik ekranın kilitlenmesi
4-
Android ekranlarında kalan ürünler
5-
Tabletin aniden kapanması

Yukarıdaki sorunları tabletin geri yüklenmesiyle çözüldüğünü belirtelim. Bir dahaki yazımızda tabletlerin nasıl geri yükleneceğini (Fabrika Ayarlarına Döndürme) resimli olarak anlatacağız.

6 Yorumlar

  1. Sedef 6 sene önce
  2. Ahmet 6 sene önce
  3. Özlem 6 sene önce
    • Ahmet 6 sene önce
  4. Özlem 6 sene önce
  5. samet 6 sene önce

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status