Android Kullanan Samsung Akıllı Telefonların Sayısı

Mobil platformun en büyük üreticilerinden ikincisi olan Samsung, bugüne kadar çıkardığı Android işletim sistemine sahip cihazlarının sayısı belli oldu. Samsung, Android işletim sistemli telefon üretimine Galaxy olarak adlandırılan i7500 model ile Haziran 2009 yılında giriş yaptı.

Android Kullanan Samsung Akıllı Telefonların Sayısı

Samsung Galaxy olarak tüketiciye sunulan ilk Samsgun Android işletim sistemli cihaz o zamanların koşullarına göre 3.2 inç HVGA ekran, Android 1.5 Cupcake, 128 MB RAM ve 528 MHz Qualcomm MSM7200A işlemci gibi teknik özelliklere sahipti. Fakat bugün o cihaz Samsung’un Android ekosistemine girişi temsil ettiğini belirtmek isteriz.

Samsung Galaxy I7500

Samsung Galaxy I7500

Güney Koreli mobil üretici 2009 yılından günümüze kadar 100’ün üzerinde Android mobil işletim sistemine sahip akıllı telefon çıkardığı duyuruldu. Geçen bu 5 yılın ardından 114 farklı modele sahip Samsung markalı Android akıllı telefonun bulunduğunu PhoneArena sitesi belirtiyor.

Ancak Samsung’un aynı modele sahip cihazları farklı çeşitlerde piyasaya sürüdüğünü düşündüğümüzde bu sayının arttığını söyleyebiliriz. Ayrıca Samsung’un şuan Android işletim sistemine sahip olan cihazlar üretiminde piyasa liderliğine sahip olduğunu okurlarımıza hatırlatmak isteriz.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status