Android Sistemin Yeni Sürüm Adı KitKat

Küresel alanda çok yaygın kullanıma sahip olan Android sistemin yeni sürüm adı KitKat oldu. Tüm dünyada kullanıcıların ısrarla kullandığı mobil ve tablet platformun sistemi Android, Jelly Bean isminin ardından yeni sürümü için KitKat adını verecek. Android 4.4 sistemine verilecek isim şimdiden olay olmuş durumda. Ünlü gıda üretici Nestle’nin piyasada sürülü olan çikolata kaplı gofretin Kit Kat ismi olması sebebiyle Android sistemde yerini alacak sürümün adı birleşik olarak KitKat yazılarak aradaki karmaşıklığı giderecek.

Android 4.4 Sisteminin Adı KitKat Olarak Açıklandı

Android 4.4 Sisteminin Adı KitKat Olarak Açıklandı

Android takımın şefi Sundar Pichai yeni ismi Google+ sayfasından tanıttı. Android merkezinin bahçesinde çikolata renkli yeni Andorid heykelinin fotoğrafını paylaşması ile dikkatler Nestle firmasının 50 milyon adet Android Kit Kat ambalajlı çikolata üretecek olmasına çevrildi.

Android Çikolata Oldu

Android Çikolata Oldu

Bu yaşanan ilginç girişimin ardında Google ve Nestle işbirliği olup olmadığı merak konusu olurken Google’un alttaki açıklaması dikkat çekti.

Herkesin çikolatadan uzak kalmakta zorlandığı bir ortamda, Android’in gelecek versiyonunu favori çikolatalardan birisiyle isimlendirmeye karar verdik.

Ayrıca yeni ismin çikolata tadında birde etkinliği olacağını diyebiliriz. Nestle Kit Kat satın alanlar Nexus 7 veya Google Play hediye çekilişi gibi etkinlikler kullanıcıları bekliyor olacak.

Android 4.4 KitKat Tanıtım Videosu

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status