Android Sistemli Nokia Lumia Gelebilir

Android işletim sisteminin mobil pazarda önde olduğu dönemde yeni bir iddia atıldı. Sızıntıları ile tanıdığımız @evleaks’in söylentilerine bakılırsa Android sistemli Nokia Lumia gelebilir. Uzun yılların ardından inadını kırarak Android işletim sistemine sahip iki model akıllı telefon ile karşımıza çıkan Nokia, son çıkan söylentilere üst seviye sahip tam donanımlı bir Android telefon tanıtımı yapacağı söyleniyor.

Android Nokia Lumia

Android Nokia Lumia

Nokia, 2014 yılının başlarında Andorid telefon pazarına sürdüğü Nokia X modelleri ile fanlarına Andorid deneyimini yaşatmıştı. Bu deneyimi Nokia X2 modeli ile devam ettiren şirket, cihazlar ve servisler bölümünü Microsoft‘a satmıştı. Bu sürecin ardından Microsoft’un üst seviye modelli ve tam donanımlı bir Andorid işletimine sahip Lumia ile geleceğini belirten @evleaks‘in bu haberi aslında kulağa mantıklı gelmiyor.

Çünkü Microsoft kendi mobil işletim sistemi Windows Phone ile mobil pazarda Google’dan pay almaya çalışırken neden tam donanımlı bir Android telefon ile piyasada yer alması merak konusu. Ancak isabetli iddiaları ile tanıdığımız @evleaks’in bu iddiası doğru çıkarsa önümüzdeki günlerde tam teşekküllü bir Nokia by Microsoft logolu Android Lumia görebiliriz.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status