Android Takımında ikinci Ayrılık Geldi

Dünyanın en çok kullanılan mobil platform işletim sistemi olan Android takımında ikinci ayrılık geldi. Bir süre önce takım lideri ve Android işletim sisteminin babası lakaplı Andy Rubin görevini bıraktığını açıklamıştı. Açıklamanın ardından yoğun bir çevrenin şaşkınlıkları içerisinde kalan ayrılığın üzerinden kısa bir süre sonra yeni bir ayrılık haberi daha geldi.

Android Ürün Müdürü Hugo Barra Görevinden İstifa Etti

Android Ürün Müdürü Hugo Barra Görevinden İstifa Etti

Android platformun Android 4.3 ve Yeni Nexus 7 tanıtımlarında ekran yüzü olan Hugo Barra, Google + sayfasında görevini bıraktığını açıkladı. Google bünyesinde 5 yıl, Andorid ekibinde 3 yıl çalışmakta olan Hugo Barra, başarılı bir şekilde Android ürün müdürlüğü görevini yerine getirmekteydi. Google üzerindeki vedasına aşağıdaki sözlerle son veren Hugo Barra;

Google bünyesinde olmak inanılmaz bir şey. Aynı şekilde Android takımının bir parçası olmak benim için onur verici bir şeydi. Yıllardır bu sistem içerisinde bana destek ve rehberlik edenler için ayrı arı teşekkür etmek istiyorum.

Ayrılığın Google tarafından doğrulanmasının ardından, Çin’in önde gelen mobil cihaz üreticisi Xiaomi bünyesine katılacağı duyuruldu. Yaşanan bu gelişmenin ardından şaşkınlıklar yaşanmaya devam etmeye başladı. Hatta bazı çevreler Hugo Barra, Xiaomi firması için görevini bıraktığı söylentileri gelmeye başladı. Yaşanan gelişmelerin ardından Xiaomi bünyesine katılan Hugo Barra bakalım hangi görevde yer alacak.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status