Android Wear Uygulaması Yayınlandı

Bu yıl düzenlenen Google l/O Geliştirici Konferansı etkinliği kapsamında karşımıza çıkan Android Wear işletim sistemi ile giyilebilir teknolojinin ilk adayları olan akıllı saatler için yeni bir dönemin başlamasına tanıklık yapmıştık. Google, akıllı saatler için hazırladığı işletim sistemi Android Wear uygulaması yayınlandı. Geliştirici konferansında karşımıza çıkan Andorid Wear işletim sistemine sahip olan LG G Watch ve Samsung Gear Live için bugün ilk uygulama Google Play Store üzerindeki yerini aldı.

Android Wear

Android Wear

Giyilebilir teknoloji kapsamında görücüye çıkan akıllı saatlerin güçlerini alacağı Android Wear işletim sisteminin Android Wear uygulaması maalesef Android 4.3 ve üzeri akıllı telefonlarda çalışacak. Muhtemel olarak mobil sektörde yer alan birçok akıllı telefon Android Wear nimetlerinden faydalanmayacak. Sony Xperia Z2, Xperia Z1, Xperia Z, Samsung Galaxy S4, Galaxy S5, Galaxy Note 2, Galaxy Note 3, LG G3, G2, G Pro, G Pro 2, HTC One M7 ve One M8 sahipleri ise Android Wear uygulamasından faydalanabilecek.

Android Wear App

Android Wear App

Eğer yukarıda paylaştığımız cihazlardan bir tanesine sahip iseniz Android Wear ile akıllı saatinizi veya giyilebilir teknolojik cihazlarınızı Bluetooth üzerinden eşleştirerek kolayca yönetmeye başlayabilirsiniz. Android Wear uygulamasına buradan sahip olabilirsiniz.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status