Andy Rubin Google’dan Ayrıldı

Android işletim sisteminin kurucusu ve son olarak şirketin robotik teknolojilerinde proje mimarı olarak görev alan Andy Rubin Google’dan ayrıldı. Yaklaşık dokuz yıldır Google bünyesinde çalışan Rubin, son olarak robotik teknoloji bölümünde görev alıyordu. Bu görev sürecinde Google’ın satın aldığı yedi robotik firmanın satın alınmasındaki kilit isim olarak bahsediliyordu.

Andy Rubin

Andy Rubin

Google’da çalıştığı dokuz yıl boyunca başarılı işlere imza atan Rubin, son olarak geçtiğimiz günlerde e-ticaret devi Amazon’un ürün dağıtımını gerçekleştirecek olan insansız hava aracına rakip olacak bir proje üzerinde çalıştığı söyleniyordu. Ancak belli olmayan sebepler doğrultusunda Google’dan ayrılması ile bu projede sır olmuş olacak.

Rubin’in ayrılığı resmi olarak açıklanmasının ardından Google CEO’su ve kurucularından Larry Page bir açıklama da bulundu. Page, açıklamasında “Rubin’in geride akıllardan çıkmayacak bir çalışma bıraktığını” söyledi. Google’dan önce Apple’da da çalışan Andy Rubin bundan sonraki iş hayatı teknoloji çevrelerince merakla bekleniyor.

Yorumlar

  1. salih 5 sene önce

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status