App Store için Zam Duyurusu Yapıldı

Akıllı telefonların uygulama mağazalarındaki popülerlik artık fiyatlara yansımaya başladı. Apple bünyesinde bulundurduğu iPhone akıllı telefonlar ve iPad tabletler için sunduğu uygulama mağazası App Store için zam duyurusu yapıldı. Apple tarafından geliştiricilere gönderilen bilgilendirme mesajında yer alan açıklamaya göre, bazı ülkelerde yayınlanan uygulamaların ücretlerine zam yapılacağı belirtildi.

App Store Üzerindeki Uygulamalar Zamlandı

Bazı ülkelerin App Store üzerinde yapılacak fiyat değişikliğine giden ülkelerin arasında ise maalesef Türkiye’de yer alıyor. Türkiye’nin yanı sıra Hindistan, Endonezya, Avustralya ve Güney Afrika gibi ülkelerde yer alıyor. Gece saat 00.00’dan sonra uygulanan olan değişikliği ile birlikte App Store üzerinde birçok uygulama yeniden fiyatlandırılmış durumda.

AppStore Uygulama Fiyatlari

App Store Uygulama Fiyatları

Bugün itibariyle ülkemizde yer alan App Store üzerindeki fiyatlara baktığımızda vergiler dahil 1.79 TL olan birçok uygulamanın fiyatına 0.20 kuruş zam gelerek 1.99 TL üzerinden güncellenmiş durumda. AppStore üzerine gelen zam ile birlikte taban fiyat olarak belirtilen 1.99 TL ücretlendirme altında herhangi bir fiyat etiketine sahip uygulamaya bizler rastlamadık.

Uygulama İçi Satın Alımlarda Zamlandı

AppStore Uygulama ici Fiyatlar

App Store Uygulama içi Fiyatlar

App Store için yapılan zam duyurusunda diğer bir merak edilen sorulardan bir tanesi de uygulama içi satın alma işlemindeki fiyatlara zam gelip gelmeyeceği idi. Bu uygulamalarında satın alma işlemlerindeki taban fiyatı olan 1.79 TL ücretlerde zam alarak 1.99 TL ücretlendirmeye tabii tutulduğunu sizlere belirtmek isteriz.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status