Apple, Bugüne Kadar 500 Milyon iPhone Sattı

Mobil sektörde zirve yolunda uygun adımlarla ilerleyen teknolojinin marka ismi Apple, bugüne kadar 500 milyon iPhone sattı. İlk iPhone modelinin 2007 yılında tüketiciye sunulmasının ardından geçen süre zarfından sonra, 8 farklı model iPhone cihazı ile 7 yıl içerisinde 500 milyon adet akıllı telefon sattığı Forbes tarafından açıklandı.

iPhone Cihazlar

iPhone Cihazlar

Bu rakamın 2014 yılının sonlarına doğru 600 milyona varması bekleniyor. Apple, iPhone satışları ile yakaladığı bu başarı diğer mobil üreticilerinin gözlerini kamaştırıyor. iPhone satışlarında yaşanan artışların diğer bir başarısı ise gün geçtikçe daha hızlı tüketildiği ön plana çıkıyor.

Apple, iPhone satışlarında aldığı başarının en büyük payı ise iPhone 5 ve 5S modellerinin olduğu ve bu modeller iPhone satışlarında pastanın en büyük dilimini oluşturduğu belirtiliyor. Pastanın diğer payını ise bu yıl içerisinde tanıtılması beklenen iPhone 6 modelinin satışlara etki edeceği düşünülüyor. Eğer beklentiler doğru çıkarsa 2014 yılının sonlarına doğru iPhone 6 satışlarıyla birlikte 600 milyona yakın cihaz satılması kesin olarak bakılıyor. Bakalım mobil sektörün devi Apple, 600 milyon adet iPhone cihazının satış rakamına bu yılın sonunda ulaşabilecek mi?

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status