Apple, Coherent Navigation’ı Satın Aldı

Mobil teknoloji üreticilerinden Apple, Coherent Navigation’ı satın aldı. Zaman zaman yaptığı gizli satın almalara bir yenisini daha ekleyen Apple, son olarak San Francisco’lu GPS şirketi olan Coherent Navigation‘ı satın alarak yoluna devam etti. Taraflar arasında sessiz sedasız gerçekleşen satın almanın maliyeti ise gizli tutuluyor. Coherent Navigation’ın Apple tarafından satın alınmasının ardından şirket CEO’su dahil şirket kurucuları da Apple bünyesine katıldığı ve hatta şirket sunucularının da Apple bünyesine aktarıldığı görülüyor.

Coherent Navigation

Coherent Navigation

Apple’ın Coherent Navigation şirketini almasındaki sebep ise haritalar üzerindeki alınan yoğun şikayetleri azaltmak. Çünkü Coherent Navigation’ın kullandığı teknoloji Yüksek Doğruluk GPS’si olarak adlandırılıyor ve standart GPS’e göre doğruluk ve hassasiyet konusunda daha performanslı olduğu biliniyor. Bu teknolojiye sahip olan bir şirketi elinden kaçırmayan Apple, böylelikle haritalar üzerindeki servisini güçlendirmiş ve şikayetleri azaltmış olacak.

Coherent Navigation’ın satın alınmasıyla piyasadaki değerini attırmaya devam eden Apple’ın önümüzdeki günlerde de yeni şirketleri satın alması bekleniliyor. Çünkü The New York Times’a konuşan bir Apple sözcüsünün yaptığı açıklama aynen şöyle, “Apple zaman zaman küçük teknoloji şirketlerini satın alır. Genellikle biz amaçlarımızı ve planlarımızı tartışmayız.” ifadesinde bulunmakta.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status