Apple Kurucusu Steve Jobs’un Yıl Dönümü

24 Şubat 1955 yılında dünyaya gözlerini açan Steve Jobs, San Francisco’da yaşayan Paul ve Clara Jobs adında çift evlatlık edinmişti. Çocukluk yıllarında oldukça hiperaktif bir yapıya sahip olan Jobs, evlatlık olmasından ötürü o yıllar gerçek anne ve babadan yoksun büyümenin zorluklarını yaşıyordu. Hayatında çektiği zorluklara rağmen ısırılmış bir elmanın arkasında kurduğu teknolojide çığır açmış 351 milyar dolarlık bir şirket bıraktı.

Apple Kurucusu Steve Jobs

Apple Kurucusu Steve Jobs

Bugün ölümünün ikinci yıl dönümünde Apple CEO’su Tim Cook, Apple Kurucusu Steve Jobs’un yıl dönümü  olarak şirket çalışanlarına aşağıdaki anma mesajını yolladı.

Takım

Yarın Steve’in ölümünün ikinci yıldönümü. Umarım herkes O’nun bizim ve tüm dünya için ne anlam ifade ettiğini derinlemesine düşünecektir. Steve mükemmel bir insandı ve dünyayı daha iyi bir yer haline getirdi. Sık sık O’nu düşünüyorum ve anılarda arkadaşlığı, vizyonu ve liderliğine dair muazzam gücü buluyorum. Arkasında sadece kendisinin inşa edebileceği bir şirket bıraktı ve ruhu ömür boyu Apple’ın temeli olacak. O’nun çok sevdiği işe kendimizi adayarak O’nun anısını onurlandırmaya devam edeceğiz. O’nun anısına bundan daha büyük bir hürmet gösterilemez. Biliyorum ki, hepinizle gurur duyardı.

En iyi dileklerimle,

Tim Cook

Yaşamı boyunca yaşadığı zorluklara rağmen hayatından yılmayan Jobs, kansere verdiği mücadeleyi 5 Ekim 2011 günü, 56 yaşında hayatını kaybetti. Ardında ise yaşamı boyunca hiç yalnız bırakmadığı ısırılmış bir elmanın arkasında kurduğu devasa bir teknoloji şirketi bıraktı.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status