Apple, Samsung’u Tekrar Mahkum Etti

Mobil üreticilerin arasındaki rekabet sadece çıkardıkları akıllı telefonlar ile sınırlı kalmayıp birbirlerine açtıkları patent davaları ile devam ediyor. Genellikle patent davalarının sıkça Apple ve Samsung arasında geçtiğini bilmeyen yoktur. Yine Apple, Samsung’u tekrar mahkum etti.

Son zamanlarda ikili arasında açılan patent ihlali davasından Apple, rakibi Samsung ile Kaliforniya’da girdiği son duruşmadan karlı taraf olarak ayrıldı. Jüri, Samsung’un aleyhine karar vererek Apple’a 119.6 milyon dolar tazminat ödenmesine karar verdi.

Apple ve Samsung Patent ihlali

Apple ve Samsung Patent ihlali

Patent davasında Apple’ın lehine karar veren jüri, Samsung’un ürünleri olan “hızlı-bağlantılar” patenti ve “kilit açmak için kaydır” patentini ihlale sebep olduğunu karar verdi. Bunun yanı sıra jüri, bazı Samsung telefonlarının evrensel arama ve arka planda eşitlemeyle ilgili ihlalde bulunmadığına karar verdi.

İkili arasında süren duruşmada, Appe’ın Samsung’a ait iki patenti ihlal ettiği ortaya çıktı. Bu ihlaller ise Apple’a 158.400 dolara mal olduğu belirtildi. Çıkan rakamların yanı sıra taraflar arasında Apple’ın üstünlüğü ile biten davanın kazananı, jüri ve mahkemenin hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek ayrıldı. Samsung ve Google cephesinden ise herhangi bir açıklama yapılmadı.

Böylelikle Apple, Samsung ile girdiği patent davasından yeni bir zafer daha alarak ayrılmış oldu.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status