Apple, Samsung’un 9 Telefonuna Yasak İstiyor

Mobil platformun iki dev ismi Apple ve Samsung arasında yeni bir patent ihlali savaşı başlıyor. Tüketicinin karşına yeni cihazlar ile sürekli çıkan iki dev firma son zamanlarda popüler olabilecek şekilde bir birlerine patent davası açıyorlar. Son olarak Apple, Samsung’un 9 telefonunun satışına yasak getirmek istiyor.

Apple, Samsung’un 9 Telefonuna Yasak İstiyor

Apple ve Samsung Patent ihlali

Apple ve Samsung Patent ihlali

Apple, patent hakkını ihlal ettiği gerekçesini göstererek Samsung’ın 9 farklı model telefonunu yasaklanma talebiyle ABD’de mahkemeye başvurdu. Apple, aşağıda yer alan telefonların ABD sınırları içerisinde satışına son verilmesini istiyor.

  1. Admire
  2. Galaxy Nexus
  3. Galaxy Note
  4. Galaxy Note II
  5. Galaxy S II
  6. Galaxy S II Epic 4G Touch
  7. Galaxy S II Skyrocket
  8. Galaxy S III
  9. Stratosphere

Listede yer alan telefonların en ilginç çekici yanı ise cihazların eski model olmaları dikkat çekiyor. Apple neden bu eski modellerin yasaklanması için dava açtığı henüz bilinmiyor. Fakat, Apple’ın mahkemeden istedikleri bununla sınırlı değil. Şirket, Samsung marka akıllı telefonlarda yer alan tuş kilidini açmak için kullanılan kaydırma efektli “Kilidi Aç” özelliğini kullanan cihazların da yasaklanmasını talep ediyor. Apple tarafından Samsung’a açılan bu deva ne ilk ne de son olacağa benziyor. Bakalım ikili arasındaki son durum ne olacak?

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status