Apple SnappyCam Uygulamasını Satın Aldı

Apple, iPhone cihazların kamera uygulamalarından SnappyCam uygulamasını satın aldı. Mobil cihazlarına büyük önem veren Apple, saniyede 20 ile 30 kare fotoğraf çekebilen SnappyCam uygulamasını geliştiren Snappy Lab şirketini kendi çatısı altına aldı.

Apple SnappyCam Uygulamasını Satın Aldı

SnappyCam‘i geliştiren doktora öğrencisi mezunu Papandriopoulos uygulamasını ARM mimarisinin NEON komut setini temel aldığı bir algoritma üzerine inşa ederek, mevcut iPhone’un kamerasından daha hızlı ve çoklu fotoğraf çekmesini sağlamış. Anlaşılan bu çalışma Amerikalı teknoloji devi Apple’ın ilgisini çekmeyi başarmış olmalı ki tek kişilik şirketi satın aldı.

SnappyCam Kamera Uygulamasi

SnappyCam Kamera Uygulaması

Snappy Lab şirketinin satın alınmasının ardından gözlerin çevrildiği Apple, satın alma işleminin gerçekleştiğini onayladı. Ne kadar ödemeyle alındığı hakkında herhangi bir bilgi verilmezken SnappyCam uygulaması an itibariyle App Store indirme mağazasından kaldırışmış olduğunu belirtelim.

Anlaşın teknoloji devi gerçekleştirdiği satın almanın ardından SnappyCam ile yeni iPhone kameraları arasında tümleşik bir çalışma sürdüreceği aşikar. Apple, 2013 yılı içerisinde Snappy Lab şirketi gibi küçük ölçekli 13 şirketi daha satın aldığını tekrar hatırlatmış olalım.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status