Apple Türkçe Siri İçin Mühendis Arıyor

Şubat ayı içerisinde Türkiye’de açılacak olan Apple Store’u incelemek için gelen Tim Cook, incelemelerin ardından Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün konuğu olmuştu. İkili arasında gerçekleşen görüşmede en büyük ilgi odağı ise sesli asistan Siri’nin Türkçeleştirilmesinin söz konusu olmasıydı.

Apple Türkçe Siri İçin Mühendis Arıyor

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Apple CEO’su Tim Cook’dan Siri’nin Türkçeleştirilmesini talep etmiş ve bu talebe karşı Cook ise olumlu bir tepki göstererek bu konu hakkında Türk kullanıcılarından yoğun bir istek alıyoruz diyerek, Siri’nin Türkçeleştirilmesi için sinyal vermişti.

Türkce Siri Geliyor

Türkce Siri Geliyor

Tim Cook ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül arasında geçen görüşmenin üzerinden sonra Apple Türkçe Siri için düğmeye bastığını Jobs.Apple.com üzerinden duyurmuş oldu. iOS 8 ile 22 farklı dile sahip Siri’nin yakın zamanda geleceği ve bu 22 dilin içerisinde Türkçe olup olmayacağı tam tartışılırken sevindirici bir haber alınmış olundu.

Jobs.Apple.com üzerinden Türkçe Siri için mühendis araya Apple eğer aradığı mühendisi bulduğu takdirde iOS 8 ile Türkçe Siri kullanmanın hayal olmadığını düşünebiliriz. Umarız Apple, Türkçe Siri için aradığı mühendisi kısa bir süre içerisinde bulur ve biz Türk kullanıcıları olarak Siri’yi anadilimizde kullanma deneyimine sahip oluruz.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status