Apple’ın ilk iPhone’u eBay’de Satıldı

Akıllı telefonların yaşantımızdaki yerini almasına katkıda bulunan teknoloji devi Apple’ın ilk iPhone’u eBay’de satıldı. Dünyanın önde gelen açık attırma sitelerinden birisi olan eBay üzerinde açık attırmaya konularak satıldı. Açık attırmaya konulan iPhone’un ise Apple tarafından üretilen ilk akıllı telefon olduğu iddia edildi.

ilk-iphone-satildi

İlk iPhone Satıldı

İlk nesil iPhone açık attırma sitesi eBay üzerine koyan kullanıcın Avusturalya’da yaşadığı ve eşinin eski eşyalardan kurtulması talebiyle açık artıma sitesine koyduğunu belirtti. Applefancollector takma isimli kullanıcı ürünü eBay üzerinden satışa sürerken cihaz bilgilerine ilk üretimlerden olduğu, iOS işletim sisteminin ilk sürümünün yer aldığı bu nadir bulunan iPhone cihazını Apple tarafından üretildiğini ve orijinal olduğunu iddia ediyor.

ilk-iphone

İlk iPhone İsletim Sisteminden Görüntü

İlanının sitede yer almasının ardından teknoloji koleksiyoncuların büyük ilgisini çekmeyi başaran Applefancollector, elindeki ilk model iPhone telefonuna gelen 1500 dolar teklif karşısında cihazı sattığını belirtti.

Gerçekleşen satın almanın ardından iPhone’un kullanıcılar üzerinde ne kadar büyük bir yeri olduğunu görüyoruz. Buda demek oluyor ki iPhone’un ölüsü bile para yaptığını, altını çizerek söylebiliriz.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status