Artık istenmeyen Bilgiler Google’da Silinecek

Avrupa Veri Koruma yasasına göre arama kaldırma isteği Google’da yürürlüğü girdi. Artık istenmeyen bilgiler Google’da silinecek. Avrupa Adalet Divanı, kullanıcıların kendi bilgilerini taşıyan arama verilerini arama motorundan kaldırabileceğine karar verdi.

Avrupa Adalet Divanı tarafından verilen karar doğrultusunda artık kullanıcılar kendi şahıslarına ait istemedikleri içerikleri Google üzerinden kaldırabilecek. Avrupa Adalet Divanı’na açılan bir mahkeme sonucu durumun bu noktaya gelmesiyle birlikte Google bu kararına uyacağını belirterek bir forum oluşturdu.

Google icerik silme formu

Google içerik silme formu

Sadece Avrupa Birliği ülkesi kullanıcılarının faydalanabileceği bu forum için yapılması gereken tek şey ise fotoğraflı kimliğin kopyasıyla birlikte buradaki formu doldurup, Google’dan istediğiniz içeriğin kaldırmasını talep etmeniz yeterli olacak.

Avrupa Adalet Divanı tarafından Avrupa Veri Koruma yasasına göre başvurulan dava sonucu Avrupa Birliği ülkelerinde geçerli olan içerik kaldırma talebi, bakalım yakın zamanda küresel alana açılacak mı?

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status