Assassin’s Creed 4: Black Flag için Yeni Video

Açık dünya oyunları ile ünlü Ubisoft, Assassin’s Creed 4: Black Flag için yeni video yayınladı. Yayınlanan videoya bakılırsa yeni oyunun temel konusunu özetler şekilde, korsanların denizdeki yaşamlarından ve savaşlarından bahsediyor.

Assassin’s Creed 4: Black Flag

Assassin’s Creed 4: Black Flag

Oyunun hikayesini kısaca bahsedecek olursak. Assassin’s Creed 4: Black Flag, 1715 yılı “Korsanlığın Altın Çağı” olarak bilinen dönemi konu alıyor. 1700‘lü yılların başlarında İngiltere, İspanya, Portekiz, Hollanda ve Fransa devletleri arasında savaşlar gerçekleşmekte. Korsanlar ise bu dönemde devlet adına çalışan o dönemin paralı askerleri.

Bir süre süren savaşın ardından 1703 yılında Utrecht Antlaşması‘nın imzalanmasıyla savaş sona erir. Antlaşmanın ardından korsanlar (paralı askerler) işsiz kalır. Bir süre sonra korsanlar, ortak menfaatleri için birleşmeye karar verir. Ortak çıkar konusunda anlaşan korsanlar, birleşip tüm devletlere savaş ilan eder. Prensip olarak ırk, din, cinsiyet ayrımı olmayan, demokratik toplum oluşturan korsanlar, sayıları artmaya başlar ve Karayipler’e yerleşir. Assassin’s Creed‘in asıl konusu olan tapınakçılar ve suikastçılar arasındaki savaş devam eder. Tapınakçılar, suikastçıları yenebilmek için Karayipler’e gelirler. Fakat suikastçılar onlardan önce gelip korsanlarla birleşir. Bundan sonra tapınakçıları amansız bir savaş bekliyor olacak.

Assassin’s Creed 4: Black Flag çıkış tarihi, 1 Kasım 2013 tarihinde PS3, Wii U ve Xbox 360 platformu için raflarda yerini alacak. Oyunun PC sürümü ise konsola çıktıktan sonra yayınlanacak.

Ubisoft’un son yayınladığı Assassin’s Creed 4: Black Flag’e ait videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

Daha önce yayınlanan fragmanı izlemek için tıklayın.

Yorumlar

  1. uğur 7 sene önce

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status