Asya’nın En Büyük Apple Store Mağazası Açılıyor

Teknolojinin önde gelen firmalarından Apple, Çin’deki yatırımlarına devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Çin’de yeni mağazaların açılacağını belirten CEO Tim Cook’un bu açıklamasının ardından Asya’nın en büyük Apple Store mağazası açılıyor. Çin’in güneydoğusunda bulunan Cıciang eyaletinin başkenti Hangcou’da açılacak olan Apple Store, Asya bölgesinin en büyük Apple Store mağazası olacak.

Apple Store Hangcou

Apple Store Hangcou

Apple, 24 Ocak tarihinde Hangcou kentinde açacağı yeni mağazasının ön hazırlıkları bitirilmiş ve mağaza üzerindeki örtü kalkmış durumda. Asya’nın en büyük mağazası olma özelliğinde elinde bulunduran Apple Store’un ön cephesi komple cam kaplı ve içerisindeki asma katta dışarıdan net bir şekilde görünmekte. Yeni mağazanın tasarımı ise San Francisco’da açılan Apple mağazası ile benzer olduğu belirtildi.

2

Apple Store Hangcou

Hangcou’daki Apple Store’un 3 bin metrekare alan üzerine kurulduğu ve Apple’ın Çin’deki 14. resmi satış noktası olacağı belirtildi. Çin’de Pekin, Şanghay, Şıncın, Çangdu, Vuşi Çongçing ve Cıngcou kentleri olmak üzere 13 Apple mağazasının olduğu ülkede bu yıl sonuna kadar mağaza sayısının 20’ye çıkacağı söyleniyor.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status