Avea Fatura Sorgulama işlemi Nasıl Yapılır

Türkiye’nin üçüncü GSM operatörü olan Avea, yeni nesil şebekesi ile Türkiye nüfusunun %98’ine hizmet vermektedir. Ancak halen Avea kullanıcılarının birçoğu fatura sorgulama işlemini nasıl yapacağını bilmiyorlar. Bizde bu kullanıcılar için Avea fatura sorgulama işlemi nasıl yapılır onu anlatacağız. Öncelikle Avea fatura sorgulama işlemi yapmanın birden fazla yöntemi olduğunu belirtelim. Bu yöntemlerden bir tanesi “arama yaparak sorgulama” ikincisi “internet ile sorgulama” üçüncüsü “kısa mesaj göndererek sorgulama” diğer adıyla SMS ile sorgulama yöntemi bulunuyor.

Avea Fatura Sorgulama

Avea Fatura Sorgulama

Arama yaparak Avea fatura sorgulama

Avea fatura sorgulama işlemini arama ile gerçekleştirmek için öncelikle 444 1 500 numarasını aramanız yeterli. Arama işleminin ardından karşınıza çıkan bant kaydını dinleyerek fatura bilgisini sorgulayabilirsiniz.

Online İşlemler ile Avea fatura sorgulama

Avea fatura sorgulamanın en kolay yöntemlerinden birisi internet üzerinden sorgulama yöntemi. Bu yöntemden yararlanmak için avea.com.tr adresine giriş yapmanız gerekli. Avea’nın internet sitesine giriş yaptıktan sonra “Online İşlemler” seçeneğine tıkayarak buradaki adımları takip ettikten sonra fatura sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kısa mesaj ile Avea fatura sorgulama

Avea fatura sorgulama işlemini kısa mesaj ile gerçekleştirmek için iki farklı yöntem bulunuyor.

Bu yöntemlerden birincisinde, “Fatura” yazıp “5555” numarasına kısa mesaj atarak Avea fatura sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

İkinci yöntem de ise “Guncel” yazıp “5555” numarasına kısa mesaj atmanız ya da telefonunuzdan *100# numaralarını tuşlamanız yeterli.

Ancak mesaj servislerinde yapacağınız her fatura sorgulama işlemi için sizden 0,99 TL ücretlendirme kesileceğini belirtelim. Bu yüzden sizlere Avea fatura sorgulama işlemini internet üzerinden gerçekleştirmenizi tavsiye ediyoruz.

Avea kullanıcılarının sıkça sordukları sorulardan birisi olan Avea fatura sorgulama işleminin nasıl yapıldığını böylelikle öğrenmiş olduk.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status