Babak Parviz Amazon’a Transfer Oldu

Google’ın uzun süredir üzerinde çalıştığı akıllı gözlüğü Google Glass’tan üzücü haber gelmişti. Bu üzücü haber ise akıllı gözlüğün icadından bu yana geliştirici ekibinin başında bulunan Babak Parviz, Google Glass’ta ki görevinden ve Google’dan ayrıldığını açıklamasıydı. Bu açıklamanın ardından şok bir ayrılık yaşayan Google Glass teknoloji bloglarına bomba gibi düştü ve son olarak Babak Parviz Amazon’a transfer oldu.

Babak Parviz

Babak Parviz

Google’dan sürpriz bir şekilde ayrılarak online alışveriş sitelerinin atası olarak tabir edilen Amazon’a geçiş yapan Babak Parviz‘in şirketteki pozisyonu ise merak ediliyor. Yabancı kaynaklara göre Babak Parviz’in Amazon’daki görevi ise giyilebilir teknoloji üzerinde çalışmalar yapacağı yönünde. Eğer bu söylenen doğru çıkar ise Google’ın akıllı gözlüğü Google Glass’a en büyük rakip Amazon’dan gelecek.

Babak Parviz Amazon

Babak Parviz Amazon

Michigan Üniversitesi‘nde Elektrik Mühendisliği alanında doktorası bulunan Parviz’in Google bünyesindeki kariye ise 2010 yılında başlıyor ve Google Glass’ın icadından sorumlu olarak şirkette bugüne denk yer alıyordu. Son olarak İran asıllı Babak Parviz’in bundan sonraki kariyerinde Amazon için çalışmalar yapacağı teknoloji gündemine düşmüş oldu.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status