Battlefield 4’e Bir Darbede Çin’den Geldi

EA Digital Illusions CE tarafından geliştirilen savaş oyunu Battlefield 4’ün şu aralar başı beladan kurtulmuyor. Electronic Arts bir ay önce satışa sürdüğü Battlefield 4’ün, satışından kısa bir süre sonra Robbins Geller Rudman & Dowd LLP adlı hukuk firması Electronic Arts hissedarları adına dava açtı. Electronic Arts bu davanın sonucuna varmadan Battlefield 4’e bir darbede Çin’den geldi.

battlefield-4

Çin hükümeti tarafından yasak listesine giren oyunun yasaklanma nedeniyse, senaryo olarak gösterildi. Bildiğimiz gibi yapımcılar genellikle savaş oyunlarında Çin devletini bir numaralı düşman olarak taşıyor. Anlaşılan bu durumdan rahatsız olan Çin hükümeti, Battlefield 4’ün senaryosundan dolayı oyuna yasak koyulduğu belirtildi.

Battlefield 4’ün senaryosu ise ABD ile Çin arasında geçen savaşın gerçeği yansıtmaması ve buda oyun severler için yanlış bilgilendirmeye etken olacağı düşünülerek oyunun demosu dahil Çinli kullanıcıların oynanmasına yasak koyuldu.

Çin hükümetinin aldığı bu karar Electronic Arts’ın başına yeni sorunlar açmış oldu. Bakalım bundan sonra Electronic Arts, Battlefield 4 ile ne gibi sorunlarla karşı karşıya kalacak.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status