Bayramın Ardından Tekrar Merhaba

Tüm ziyaretçilerimizin geçmiş Ramazan Bayramını kutlarım. Bugüne kadar bloğumuz ne kadar kişisel sayfa gibi gözükse de genellikle resmi makaleler ile karşınıza çıkmaktayım. Bu yazımı 8 Ağustos tarihinden beri sizlere yeni makaleler yazamadığım dan dolayı sevgili ziyaretçilerimizi bilgilendirme amaçlı yazıyorum.

Bildiğiniz gibi Ramazan Bayramının gelmesiyle bende yoğun iş hayatıma ve bloğumuza kısa bir ara vermek zorunda kaldık. Bu dört günlük ara boyunca Muğla/Marmaris-Armutalan’da tatil yapmayı tercih ettim. Tatilin ardından tekrar sizlere en yeni teknoloji ve kendimize öz kategorilerle makale yazmaya devam edeceğim.

Rahat Bir Tatil İçin Marmaris

Kısaca sizlere, denizle bütünleşen çam ormanlarına sahip muhteşem koylarıyla, dört tarafını çevreleyen Milli Parkıyla, mavi bayrakla donatılmış plajları ve berrak deniziyle sembol olan Marmaris’ten bahsedeceğim.

Tatil için mutlaka gidilmesi gereken yerlerden biri olduğu şüphesiz. Dört gün boyunca konakladığım Armutalan beldesinde hiçbir türlü kanatlı böcek (sinek, sivrisinek, karasinek vb.) tarafından rahatsız edilmeden gündüzleri 45 dereceyi bulan bunaltıcı sıcaklara rağmen geceleri 25 derecelere düşen serin hava etkisi ile kusursuz bir tatil ve şehir havasından uzak temiz oksijen eşliğinde rahat uyku aldım.

Turist Yönünden Marmaris

Öncelikle Türkiye’ye gelen turistlerin birçoğu Muğla ilini tercih etmektedir. Bunlardan yıllık ortalama 2,5 milyon İngiliz turistin yarısında fazlası tatil için Marmaris tercih ediyor. Şehre adım attığınızda inanın yabancı bir şehre geldiğinizi fark edeceksiniz. Biraz araştırmalarıma göre İngiliz turistlerin Marmaris’i tercih etme sebeplerinden birisi olarak eğlence merkezlerinin yerleşim alanı içinde olması. Buna ilave olarak, Marmaris sahilin, alışveriş merkezlerinin, restoranların, barların ve yöre halkının otellerle iç içe olduğu bir tatil merkezi ve başka yer yok. İngilizlerde rahatına düşkün olduğu için Marmaris’i çok seviyorlar.

Bana göre en önemli konular bunlar olduğu için tatil yapılacak şehrin havası ve insanı önemli, eğlence ve gezilecek yerlerden bahsetmek istemiyorum. Çünkü güzel ülkem Türkiye’nin her toprağı karış karış gezilmeyi hak ediyor. Kısaca Marmaris tatil için gitmek isteyenlerin pişman olmayacağı bir tatil merkezi.

2 Yorumlar

  1. Haluk 7 sene önce

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status