Beats Electronics, Apple Tarafından Satın Alınabilir

Teknoloji duayeni Apple, ses getirecek bir satın almanın yolunda ilerliyor. Bu ses getirecek satın alma ise ürettiği ses sistemleriyle tanıdığımız Beats firması. HTC cihazlara verdiği destekle de tanıdığımız Beats Electronics, Apple tarafından satın alınabilir.

HTC ile geçtiğimiz aylarda yol ayrımına giren firma ile Apple’ın ilgilendiği iddialar arasında. Ürettiği ses sistemlerin yanı sıra geçtiğimiz aylarda yayına sürdüğü dijital müzik servisi Beats Music içinde ilgilenen teknoloji devi, Beats Electronics için 3.2 milyar doları gözden çıkardığı söyleniyor.

Beats - Apple

Beats – Apple

The Wall Street Journal, Bloomberg ve Recode gibi sitelerde yer alan haberlere göre satın alınma görüşmeleri ileri seviyelerde olduğu belirtiliyor. Beats Electronics’in satışı gerçekleşirse, Apple müzik alanındaki gücünü büyük ölçüde genişletmiş olacak. Çünkü son zamanlarda müzik severlerin Spotify, Google sahipli YouTube tarzındaki video sitelerine yönelmesiyle birlikte dijital download satışlarında büyük bir düşüşün yaşandığı aşikar.

Gözlerin Apple ile Beats arasındaki görüşmelere çevrildiği şu günlerde bakalım ikili arasında nasıl bir sonuç çıkacak.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status