Beats, HTC’deki Ortaklığına Son Verdi

Küresel pazarda teknoloji şirketleri birer birer satış veya satın alma işlemi yapmaya devam ediyor. Nokia’nın bir kısmının satılması, BlackBerry’nin satışı derken akıllı telefon üretici HTC’den ayrılık haberi geldi. Günümüz teknolojisinin ilerlemesiyle insanların isteklerini karşılama konusunda oldukça önemli bir yere sahip olan kulaklık üreticisi Beats, HTC’deki ortaklığına son verdi.

HTC-Sensation-XL-6V

HTC-Sensation-XL-6V

Geçtiğimiz günlerde ortaya atılan haberde HTC ve Beats arasında ortaklığın son bulacağı haberleri söyleniyordu. Yapılan söylentiler doğrultusunda açıklama yapan HTC yetkilileri Beats ortaklığından memnun olduklarına herhangi bir ayrılığın söz konusu olmadığını dile getirmişlerdi.

Yapılan açıklama pek uzun süre sürmese de Beats, HTC’de bulunan hisseleri için 265 milyon dolar ödeyerek Tayvanlı mobil ortağından ayrıldığını resmen açıkladı. Bu durum karşında HTC tarafından yapılan açıklamaysa Beats’in kendileri için önemli bir iş ortağı olduklarını belirtmekten kaçın masada ayrılığın finansal etkenler olup olmadığı hakkın da henüz bir bilgi vermekten kaçındı.

Yaşanan ayrılığın karşında HTC’nin bundan sonraki akıllı telefon üretimlerinde “beatsaudio” logosunu kullanıp kullanmayacağı merak konusu oldu.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status