Bill Gates 1 Dakika İçinde Mat Oldu

Dünyanın en zengin ikinci adamı ve Microsoft’un kurucusu olan Bill Gates, Norveç’te yayınlanan bir TV kanalının Skavlan Talk Show programına konuk oldu. Yazılım ve bilgisayar dünyasının yakından tanıdığı efsanevi patron Bill Gates’in konuk olduğu programda, Norveçli 22 yaşındaki dünya satranç şampiyonu Magnus Carlsen de konukların arasındaydı.

Magnus Carlsen - Bill Gates

Magnus Carlsen – Bill Gates

Dünyanın en zengin adamıyla, dünya satranç şampiyonu arasında dev bir karşılaşma oldu. Bu dev karşılaşma kısa bir süre sürmüş olsa da tarafların satranç maçı izlemeye değerdi. Bill Gates ile Magnus Carlsen arasında gerçekleşen satranç müsabakasının şampiyonu ise son zamanların dünya satranç şampiyonu olan Magnus Carlsen oldu.

Bill Gates ile Magnus Carlsen arasında gerçekleşen satranç müsabakasının en ilginç anıysa karşılaşmanın bir dakikadan az bir süre içerisinde tamamlanmış olması. Bill Gates gerçekleştirdiği dokuz hamlede, son hamlesinde yaptığı büyük hatayla mat olmaktan kurtulamadı.

Dünyanın en zengini ile dünyanın en genç satranç şampiyonu arasında geçen satranç müsabakasını aşağıda izleyebilirsiniz.

Bill Gates 1 Dakika İçinde Mat Oldu

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status