BİM 2.299 TL’den iPhone 5S Satıyor

Apple’ın son gözdesi iPhone 5S ülkemizde 3.199 TL ile 2799 TL gibi bir fiyatla giriş yaptığını biliyoruz. Tüm bu çarpıcı fiyatlara rağmen telefonun fiyatı ülkemizde çok pahalı olarak lanse edilirken Türkiye’nin önde gelen market zincirlerinden BİM 2.299 TL’den iPhone 5S satıyor.

BİM iPhone 5S'i 2.299 TL'den Satıyor

BİM iPhone 5S’i 2.299 TL’den Satıyor

iPhone 5S’in ülkemizdeki fiyatına baktığımız zaman BİM tüketiciye sunacağı fiyatsa farklı bir boyut kazandıracak cinsten. Alışveriş Marketi BİM 11 Ekim tarihinden itibaren belirli mağazalarında iPhone 5S’i 2.299 Türk Lirası üzerinden satışa sunacak.

Tüketicinin neden bu kadar ucuza iPhone 5S satıldığı merak konusu olurken. BİM’in satışını yapacağı telefon Grey Market denilen satış şekli olarak gösteriliyor. Yani satışı gerçekleşen malın paralel pazar aracılığı ile gerçekleşmiş olduğu, resmi olmayan ve orijinal üretici tarafından istenmeyen bir malın ticareti olarak biliniyor. Kısaca üretici tarafından izin verilmeyen, küçük ithalat şirketleri tarafından satılan üründür. BİM’in paralel ithalat üzerinden satışa çıkaracağı iPhone 5S’in Distribütör garantisi olmadığını ve fiyatın bu yüzden ucuz olduğunu belirtelim.

2 Yorumlar

  1. Yusuf KISA 6 sene önce
  2. Ahmet 6 sene önce

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status