Donanım Sunucu

Bir Oyun Sunucusu Sağlayıcı Seçmek

Çoğu bilgisayar oyunu meraklısı, çevrimiçi oyunlara bağımlıdır. Pek çok popüler oyun, arkadaşlarınızla ve hatta internette bilinmeyen oyuncularla çevrimiçi olarak oynanabilir. Çevrimiçi oyun deneyimi tamamen farklıdır ve çoğu oyuncu buna bayılır. Harika bir internet oyun deneyimi harika oyun sunucuları gerektirir.

Oyun sunucuları, tıpkı ortalama web sunucunuz gibi çalışır. Sadece bu, web sitelerini barındırmak yerine, bu özel sunucular, kullanıcıların katılabileceği ve oynayabileceği bilgisayar oyunlarına ev sahipliği yapar. Oyunun skorları ve kuralları gibi oyunla ilgili önemli bilgiler sunucudadır ve oradan da erişilebilir. Oyuncular sadece oturum açar ve kendilerini en çok cezbeden oyunu oynarlar.

Bir kişi bile kendi bilgisayarında bir sunucu barındırabilir ve çevrimiçi oyunlar oynayabilir. Ancak, bu tür bağlantılar yalnızca birkaç oyuncuyu destekleyebilir ve genellikle oldukça yavaştır. Eksiksiz bir çevrimiçi çok oyunculu oyun deneyimi istiyorsanız, daha büyük oyun sunucularına gitmeniz gerekir. Bu sunucu sağlayıcılar harika bir hıza sahiptir ve aynı zamanda gelişmiş donanımlarla yüklenmiştir. Bu, onları herhangi bir boyuttaki oyun sunucularını barındırabilmelerini sağlar.

Popülerlik listelerinde en yüksek puanı alan oyunlar Battlefield serisi, Counter Strike, Unreal Tournament ve Call of Duty. Çoğu oyun sunucusu, web barındırma, ücretsiz sözlü iletişim ve ayrıca ücretsiz destek sağlar. Çevrimiçi çok oyunculu oyunlar oynamak için ödemeniz gereken miktar, sunucuya ve oynadığınız oyuna bağlıdır. Genel olarak, maliyet her oyuncu için 2 $ civarındadır. Bazen, hevesli oyuncular bir takım oluşturur ve ardından sunucunun maliyetini paylaşır. Aslında, tüm miktarı ceplerinden harcayan bazı ateşli oyuncular var! Oyun sunucuları genellikle ücretsizdir ancak şifre talep eden bazı özel sunucular vardır.

Harika oyun sunucuları, dünyadaki tüm oyun severler için bir nimettir. Oyuncular, tek oyunculu oyunlarda olduğu gibi sanal rakiplerle değil, birbirlerine karşı oynayabilirler. Bu, oyun sunucusu pazarında önemli bir patlamaya neden oldu.

Ahmet CEYLAN

About Author

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Sql Sunucu

SQL Server Optimizasyonu ve Şifrelemenin Performans Etkisi

SQL Server 2008 yazılımının Enterprise ve Developer sürümlerinde, şeffaf veri şifrelemenin (TDE) yeni bir güvenlik özelliği dahil edilmiştir. SQL Server
Sunucu

Özel Sunucu Barındırma ve Kolokasyon Barındırma Hizmetleri

Web Hosting Sektöründe Adanmış Sunucular ve Kolokasyon Hizmetleri Web hosting sektöründe sıklıkla karşılaşılan terimler arasında “Adanmış Sunucular” bulunur ve bu,