Bitcoin Microsoft Tarafından Tanındı

Herhangi bir merkez bankası, resmi kuruluş, vs. ile ilişiği olmayan elektronik para birimi Bitcoin Microsoft tarafından tanındı. Dell, Amazon, PayPal ve Reddit gibi büyük firmaların ardından sanal para birimi Bitcoin’e kapılarını açan Microsoft, bugünden itibaren Windows, Windows Phone ve Xbox alışverişlerinde Bitcoin kullanılabilecek.

Microsoft  Bitcoin ile ödeme ekranı

Microsoft Bitcoin ile ödeme ekranı

Microsoft servisler üzerinde alışverişin yapılabilmesi için Bitbay firması ile anlaşmaya gittiği Reddit üzerinde yapılan açıklama ile belli oldu. Ancak her iki firma tarafından da bu konu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmış değil. Fakat Microsoft’un fatura düzenleme sayfasından alınan ekran görüntüsü ile Bitcoin para biriminin tanındığı açıkça belli oluyor.

Microsoft  Bitcoin ile ödeme onay ekranı

Microsoft Bitcoin ile ödeme onay ekranı

Ayrıca Coindesk sitesinin haberine göre, Bitcoin sanal para birimini tanıyan Microsoft üzerinde, müşteriler cüzdan oluşturmanın yanı sıra sanal hediye kartları da oluşturabilecek. Bunun yanı sıra kendi hesaplarına para yükleyebilecek olan kullanıcılar, bu parayı Windows, Windows Phone ve Xbox platformlarında alışveriş için kullanabilecek. Ancak Microsoft üzerindeki Bitcoin kullanımı şu an için sadece ABD ülkesi içerisinde geçerli olduğu belirtiliyor.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status