BitTorrent’ten Yeni Mesajlaşma Platformu Duyuruldu

İnternet üzerinden dosya paylaşım yazılımına ve aynı tekniği kullanan dosya takas sistemi denildiğinde akla gelen servis BitTorrent’ten yeni mesajlaşma platformu duyuruldu. BitTorrent tarafından hayata geçirilen Bleep ismindeki anlık mesajlaşma servisinin diğer servislerden ayıran özelliği ise bağımsız bir iletişim platformu olması. Bu özellik sayesinde kullanıcı verilerine gizlilik katan Bleep, anlık mesajlaşmada kullanıcıya daha güvenli yazışma imkanı sunacak.

Bleep

Bleep

Jaehee Lee tarafından BitTorrent’in resmi blogu üzerinden duyurulan Bleep şuan için sadece Windows 7/8 işletim sistemine sahip bilgisayarları destekliyor. P2P mantığını kullanan servis sohbet ederken merkezi bir şirket sunucusunu kullanmak yerine kişisel sunucuları kullanarak mesajlaşma imkanı sunduğu belirtiliyor. Böylelikle şirket sunucularına olan ihtiyacın ortadan kalktığını belirten Lee, bu sayede sohbetlerin şirket tarafından izlenilmesinin de önüne geçildiğini belirtiyor.

Bleep Sohbet Servisi

Bleep Sohbet Servisi

Şuan için Windows bilgisayar kullanıcılarına P2P formatında iletişim kurmayı mümkün kılan Bleep’in daha çok kullanıcı kitlesine ulaşabilmesi için daha fazla platforma ihtiyaç duyacağı aşikar. Bakalım BitTorrent, masaüstü bilgisayarlar için geliştirdiği Bleep’i mobil platformlara taşıyacak mı?

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status