BlackBerry Facebook’un Olabilir

Son dönemlerde zor günler geçiren Kanadalı telekomünikasyon devi BlackBerry Facebook’un olabilir. Ürettiği telefon ve tablet cihazları ile adını söz ettiren BlackBerry, eskiye nazaran uzun zamandır piyasada kayıpları oynuyor. Tüm bu yaşanan kayıpların şekillenen akıllı telefonlara ayak uyduramaması olarak belirtiliyor. Uzun bir süre çıkardığı klavyeli modelleriyle piyasada durmaya çalışan şirket, geç olsa da çıkardığı dokunmatik model akıllı telefonları düştüğü yerden kaldırmaya yetmedi.

BlackBerry Facebook’un Olabilir

BlackBerry Facebook’un Olabilir

Geçtiğimiz günlerde Fairfax Financial, BlackBerry’nin borsadaki hisselerini 4.7 milyar dolara almıştı. Bu el değiştirmenin ardından Fairfax Financial bundan sonraki BlackBerry’nin satın alma tekliflerine açık olduğunu dile getirmişti.

Kanadalı telefon üreticisi BlackBerry, Fairfax Financial altında yeni sahiplerini arıyor. Şirketin Kanadalı sahipleri kötü giden sonucun daha kötü olmadan şirketin satılmasına çalışıyor. BlackBerry’nin satın alınması için bir teklifte sosyal paylaşım platformu Facebook’tan geldiği iddia ediliyor. Facebook’un geçtiğimiz ay içerisinde Kanadalı teklif götürdüğü ve teklifin kabul edildiği konuşuluyor. Satışın ise önümüzdeki günler içerisinde Fairfax Financial öncülüğünde gerçekleşeceği tahmin ediliyor.

Aslında haberin aslına bakmaya gerek yok. Facebook’un teklif etmesi normal olduğunu düşünebiliriz. Gelişen mobil ağ üzerinde sosyal tabanlı bir telefonun üretiminin gerçekleşmesiyle telefon satışından çok mobil reklam pazarında büyük bir reklam ağına sahip olabilir. Facebook bunun için karşısına çıkan BlackBerry fırsatını göz ardı etmeyeceği belli oluyor.

2 Yorumlar

  1. ahmet 5 sene önce
    • Ahmet 5 sene önce

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status