BlackBerry ile Typo Klavye Davalık Oldu

Sosyal paylaşım platformu devi Facebook’un “Toplu dava” haberinin ardından bir dava haberide Kanadalı telefon üreticisi BlackBerry firmasından geldi. BlackBerry ile Typo Klavye davalık oldu. Apple’ın akıllı telefonu iPhone 5 ve 5S’e Bluetooth desteği ile fiziksel klavye kullanılmasını sağlayan kılıfı üreten Typo, ürünü seri üretime sokmadan BlackBerry tarafından mahkemelik oldu.

BlackBerry Q10 Typo Klavye

BlackBerry Q10 ve Typo Klavye

Typo‘nun iPhone 5 ve 5S model akıllı telefonları için tasarladığı fiziksel klavye görüntülerinin yayınlamasının ardından, BlackBerry Q10 model telefonların klavyesine benzediği sebebiyle Kanadalı şirket tarafından patent ihlali gerekçe gösterilerek dava açıldı.

Typo Klavye BlackBerry Q10

Typo Klavye ile BlackBerry Q10

iPhone cihazlar için 99 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacak olan Typo Klavye CES 2014 etkinliğinde tanıtıma çıkması bekleniyor. BlackBerry tarafından davalık olan Typo bu durum karşısından nasıl bir yol haritası izleyeceği merak edilirken dava konusunda şuan için bir açıklama yapılmadı.

BlackBerry, Typo Klavye ürününü sertçe eleştirmeye devam ederken, kılıfı bekleyen iPhone kullanıcıları ise gözünü dava sonuçlarına çevirdi. Bakalım patent davasında hangi firmanın yüzü gülecek.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status