BlackBerry Kare Telefon Tanıttı

Geçtiğimiz yıl mali krizler ile boğuşan Kanadalı akıllı telefon üreticilerinden BlackBerry kare telefon tanıttı. Alışılmış dikdörtgen boyutlarına sahip telefonların yerine kare şeklinde tasarım kullanmayı tercih eden şirket, pazardaki hedefi ise iş dünyası olduğunu belirtiyor. Kare tasarıma sahip olan BlackBerry Passport‘un neden kare tasarıma sahip olduğunu da şirket web blogu üzerinden açıklayan yetkililerin yeni akıllı telefonlarından hedefi ise oldukça yüksek.

BlackBerry Passport

BlackBerry Passport

Tasarım ilhamını pasaporttan esinlenerek yapıldığını belirten yetkililer, hem şık hem kullanışlı cihaz olmasının yanı sıra yeni tasarımı bilimsel olarak görüyorlar. Bir kitap satırında 66 karakterin olması mantığını benimseyen şirket BlackBerry Passport ile 40 karakterlik standart üzerine çıkarak akıllı telefona farklı bir boyut kazandırdıklarını düşünüyorlar. İş dünyasını hedefleyen BlackBerry yeni telefonun ana özelliği ise 4.5 inç 1440×1440 çözünürlüğe sahip kare ekranı ile kitap okuma ve belge düzenleme deneyimini üst seviye çıkarması.

BlackBerry Passport 66 Karakter Klavye

BlackBerry Passport 66 Karakter Klavye

BlackBerry Passport‘un teknik özellikleri ise şöyle; 4.5 inçlik 1440×1440 çözünürlüklü Full HD ekran, 32GB dahili bellek ve microSD desteği, 3GB RAM ve Quad-Core Snapdragon MSM8974işlemci ile 3,450mAh gibi devasa güce sahip batarya bulunduruyor. BlackBerry 10.1 OS işletim sistemine sahip olan kare tasarımlı BlackBerry Passport’un çıkış tarihi ise Eylül ayı olarak, fiyatı hakkında ise henüz resmi bir açıklama yer almıyor. Bakalım BlackBerry Passport iş dünyasının dikkatini çekebilecek mi?

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status