BlackBerry Phablet Üretebilir

Kanadalı akıllı telefon üretici BlackBerry, uzun süredir yaşadığı mali krizler ardından yeni bir akıllı telefon tanıtımını önümüzdeki günlerde yapabilir. Şirketin mali kriz ile baş başa kaldığı dönemden beri yanından ayrılmayan CEO John Chen, tekrar eski günlere geri dönmek için farklı alternatif izlemeye devam ediyor.

BlackBerry Phablet Üretebilir

Bu alternatiflerin başında ise Foxconn ile birlikte eko sınıfa uygun ucuz dokunmatik akıllı telefon üretimine başlayan BlackBerry, gelişmekte olan pazarlarda büyümeyi hedefliyor. Bunun yanı sıra şirket kendi bünyesinde yeni bir amiral gemisi hazırlığında olduğu konuşulurken bu akıllı telefonun ise phablet modelinde olabileceği haberleri teknoloji bloglarında yer alıyor.

BlackBerry Z10

BlackBerry Z10

Bu söylentiler karşısında Endonezya gazetesi The Jakarta Post’a konuşan John Chen ise kesin bir ifade kullanmaktan kaçınıyor. Chen, bugün herhalde BlackBerry yeni bir cihaz üzerinde çalışıyor oluyorsa gönlümün phablet modeli tercih edeceğini söylüyor.

CEO’nun ifadelerine bakıldığında BlackBerry önümüzdeki günlerde yeni bir cihaz üretimine başladığı zaman karşımıza muhtemel olarak 5.5 inç bir ekrana sahip akıllı telefon ile çıkacağı pek sürpriz olacağa benzemeyecek.

Bakalım Kanadalı akıllı telefon üretici BlackBerry eski günlerine dönebilecek mi?

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status