BlackBerry’den Sesli Asistan Geliyor

Mobil pazarın önemli simalarından birisi olan BlackBerry’den sesli asistan geliyor. Uzun süredir şirket yaşadığı mali krizi atlatabilmek için yoğun mesai harcamakta. İş dünyasının yakından takip ettiği Kanadalı şirket son olarak çıkardığı Passport model kare tasarıma sahip akıllı telefonla iş dünyasındaki saygınlığını kazanmak için tekrar kolları sıvamaya başlarken kullanıcılarına müjdeli bir haber verdi.

Kurumsal kullanıcılar tarafından bir adım önde olan BlackBerry için bireysel kullanıcılar için ise durum biraz daha vahim olmakta. Zira uzun süredir dokunmatik ekran yerine klavye tasarımına emek harcayan Kanadalı üretici son çıkardığı üst model telefonlar da bu algıyı ortadan kaldırmayı başardı.

blackberry-facebook-un-olabilir

BlackBerry

Bu algıyı kırmaya başaran BlackBerry mobil pazarda önemli bir yere sahip olan sesli asistan üzerinde çalışmalar yaptığı ortaya çıktı. Mobil pazarda yer alan Apple’ın Siri, Google’ın Google Now ve son olarak Microsoft’un Cortana gibi pazarda yer alan sesli asistanlarına karşı harekete geçen Kanadalı akıllı telefon üreticisi kendi işletim sistemine özgün sanal asistanı BlackBerry Assistant ile geliyor.

BlackBerry’nin sanal asistanı, sesli kontrolün yanında bir uygulamaya ihtiyaç duymadan klavyeden Tweet atma, mesaj gönderme gibi özelliklere de sahip olacağı söyleniyor. Şuan sanal asistan ile ilgili bilgilerin bunlarla sınırlı olduğunu belirterek önümüzdeki günlerde daha fazla detayların açıklanmasıyla birlikte sizlere tekrar bilgilendirme yapacağız.

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status