Blizzard’dan Şok Bir Ayrılık Haberi Geldi

Oyun dünyasının başarılı yapımcılarından Blizzard Entertainment, 1991 yılında girdiği oyun sektöründe bugüne kadar rakiplerine göre az sayıda bir oyun üretmiş olsa da alanında en saygın bir şirket haline gelmiştir. Günümüze kadar popüler olmayı başaran oyunu Warcraft, 1994 yılında yayınlanmasından sonra dünyanın en başarılı oyunu olarak adını tarihe yazmayı başarmıştır.

Rop Pardo

Rop Pardo

Rakiplerine nazaran az sayıda oyun çıkaran Blizzard, çıkardığı Diablo, StarCraft, Warcraft oyunları ve bunların devam oyunları sayesinde tek oyunculu ve çok oyunculu kategorisinde yüksek hayran kitlesi elde ederek, rakiplerinden bir adım önde olmuştur. Tüm bu başarının sahibi şirket ve çalışanları olarak gösterildiğinde bugün Blizzard’dan şok bir ayrılık haberi geldi. Oyun dünyasının en çok rağbet gören oyunlarından World of Warcraft, Diablo, StarCraft gibi oyunların gelişmesine büyük bir paya sahip olan Rop Pardo, Blizzard’daki 17 yıllık geçmişin ardından şirketten ayrıldığını batle.net üzerinden duyurdu.

Warcraft 3

Warcraft 3

Kariyerinde StarCraft, StarCraft: Brood War, Warcraft 3, Diablo 3 oyunlarında baş tasarımcı olarak yer alan Pardo, Blizzard’dan ayrılığın son derece zor olduğunu ama sevindirici bir yanı olduğunu da belirtmekten kaçınmadı. Yaklaşık 17 yıllık bir geçmiş ile Blizzard bünyesinde çalıştığını ve bu zaman içerisinde birçok bilginin yanı sıra tecrübe de elde ettiğini söyleyen Pardo, bundan sonra hayatında yeni projelere yer vereceğini belirterek Blizzard’daki geçmişini sonlandırdığını açıklayarak şirkete veda ettiğini belirtti. Kariyeri boyunca birçok oyuna imza atan Rop Pardo bakalım bundan sonraki süreçte nasıl bir projeler ile karşımıza çıkacak?

Yorum Bırakın

DMCA.com Protection Status